W krainie Wysokich Przełęczy

Cena: 9 331 zł / os. 9 557 zł - 2%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 2420 554
  • kom. 608-584-494
  • Pon - Pt: 9.00 - 18.00 / So: 9.00 - 13.00

Opis:

Kategoria
***
Region


Opis oferty
 
Położenie



Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje wg programu. 3 śniadania możliwe w postaci pakietów.


Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategorii lokalnej (13 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 3, Srinagar - 1, Kargil -1, Leh - 5, Nubra - 2 w guest house, Agra - 1). Pokoje: 2-osobowe (brak możliwości dostawek).


Położenie



Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje wg programu. 3 śniadania możliwe w postaci pakietów.


Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategorii lokalnej (13 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 3, Srinagar - 1, Kargil -1, Leh - 5, Nubra - 2 w guest house, Agra - 1). Pokoje: 2-osobowe (brak możliwości dostawek).


Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do New Delhi w godzinach porannych, transfer do hotelu. Śniadanie. Następnie zwiedzanie New Delhi. W programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Płn. meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi. Przelot do stolicy Kaszmiru – miasta Śrinagar. Sercem miasta jest Jezioro Dal, na którym spędzimy noc w tzw. houseboatach – drewnianych domach na wodzie. Wizyta w ogrodach Shalimar Bagh, będących przykładem ogrodów perskich zaprojektowanych przez samego sułtana Jahangira. Ogrody to wijące się kanały, naturalne źródła, fontanny, kaskady wodne, tarasy, aleje, zatopione w bujnej roślinności zarówno kwiatów jak i drzew, a wszystko to z przedgórzami Himalajów w tle. W pobliże ogrodów dostaniemy się łódkami – shikarami, które są głównym środkiem transportu po jeziorze. Spędzimy popołudnie i nocleg na wodach jeziora Dal. (Trasa ok. 40 km, wysokość 1700 m n.p.m.).

Dzień 4

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z łodzi i przejazd w kierunku Ladakhu. Przejazd jedną z piękniejszych górskich dróg świata, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Himalaje, do Kargil, niewielkiego miasta zagubionego wśród gór i wysokich przełęczy. Zatrzymamy się w Sonamarg (2800 m n.p.m.) – to miasteczko zwane „łąką Boga” położone jest u stóp wiecznie ośnieżonych szczytów w lodowcowej dolinie. Kolejno pokonamy przełęcz Zoji La (3529 m n.p.m.), a następnie zatrzymamy się w małej wiosce Drass na rozgrzewającą gorącą herbatę (płatna dodatkowo ok. 1,5 USD), bo to przecież najzimniejszy punkt na terenie całych Indii! Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kargil (2676 m.n.p.m.). (Trasa ok. 220 km, wysokość max. 3529 m n.p.m.).

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w kierunku Leh. Będziemy kontynuować podróż przez wysokie himalajskie przełęcze: Namika La (3800 m n.p.m.) i Fatu La (4100 m n.p.m.). Na trasie w wiosce Mulbekh powita nas pierwszy wykuty w skale posąg Buddy – ta kamienna średniowieczna forteca była niegdyś bramą do Ladakhu. Mniej więcej w połowie drogi zobaczymy sylwetkę pięknie położonego klasztoru Lamayuru, to pierwsza lokalna gompa. Kolejno skierujemy się do Alchi, jednej ze starszych ladackich wiosek, gdzie w X wieku założony został duży kompleks klasztorny, który stał się jednym z ważniejszych uniwersytetów buddyjskich. Jego wnętrze zdobią malowidła będące arcydziełami sztuki buddyjskiej. Pod wieczór dotrzemy do stolicy „Krainy Wysokich Przełęczy” – w ten sposób literacko określany jest Ladakh – do królewskiego miasta Leh. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh (3500 m n.p.m.). (Trasa ok. 240 km, wysokość max. 4100 m n.p.m.).

Dzień 6

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Leh, które zaczniemy od wizyty w Pałacu Królewskim z XVII w., który choć znacznie mniejszy i dziś częściowo zniszczony, swoją sylwetką przypomina Potalę - Pałac Dalajlamów z Lhasy, stolicy Tybetu. Przejedziemy do położonego w pobliżu Leh buddyjskiego monasteru Spituk z XV w., który jest jednym z najstarszych klasztorów porządku Gelugpa w Dolinie Indusu. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Shanti Stupa, wybudowana współcześnie przez japońskiego buddystę w myśl szerzenia pokoju na świecie, stanowi wspaniały punkt widokowy na miasto Leh i otaczające je góry. Dzień zakończymy wizytą na lokalnym targu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 50 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie najsłynniejszego w regionie klasztoru Hemis, którego początki sięgają XI w. Tętniący życiem kompleks składa się ze świątyni, sali zgromadzeń i zabudowań klasztornych z kwaterami mnichów. Wokół roztacza się surowy himalajski krajobraz. Następnie przejedziemy do malowniczo położnego na wzgórzu ogromnego klasztoru Thiksey – najpotężniejsza budowla Ladakhu. Kompleks słynie z bogatych rzeźb i malowideł przedstawiających lamaistyczne wierzenia. Znajduje się tu ogromna figura Buddy w pozycji siedzącej, która zajmuje dwie kondygnacje budynku. Z klasztornego tarasu rozciąga się piękny widok na dolinę Indusu. Powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w Leh. (Trasa ok. 100 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Doliny Nubra jedną z najwyżej na świecie położnych dróg jezdnych. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia na przełęczy Khardung La (5 358 m n.p.m.) – tym samym znajdziemy się w najwyżej położonym punkcie na trasie naszej wyprawy! Następnie, widokowy zjazd do wiosek Khardung i Khalsar oraz przejazd na zwiedzanie gompy Diskit, znajdującej się przy największej wiosce w dolinie. Obiadokolacja i nocleg w guest house w Dolinie Nubra na wysokości ok. 3100 m n.p.m. (Trasa ok. 150 km, wysokość max. 5358 m n.p.m.).

Dzień 9

Śniadanie. Ten dzień spędzimy na terenie Doliny Nubra. Dolina Nubra ograniczona jest rzekami Shyok i Nubra, które są dopływami Indusu i stanowi spokojny zielony teren oddzielający Ladakh od wysokiego pasma Karakorum. To idealne miejsce dla miłośników gór, spokoju, ciszy i prawdopodobnie jedno z najbardziej oddalonych od wszelkiej cywilizacji miejsce, w jakim przyszło nam się znaleźć! Dla chętnych, safari na bakryjskich wielbłądach po górskiej pustyni (płatne dodatkowo ok. 13 USD/os.) i trekking (ok. 3 godz., płatne dodatkowo ok. 20 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg w guest house na terenie Doliny Nubra (Trasa ok. 40 km, wysokość max. 3100 m n.p.m.).

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie udamy się w drogę powrotną do miejscowości Leh. Raz jeszcze pokonamy malowniczą trasę prowadzącą przez krainę Ladakh, zatopioną pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum. Surowe górskie krajobrazy, przeplatane turkusowymi wodami rzek i jezior z pewnością długo pozostaną w Państwa pamięci. W takich miejscach wręcz poczuć można siłę natury. Będzie to kolejna okazja by przyjrzeć się górskim szczytom, przepastnym dolinom i utrwalić te piękne widoki w obiektywie aparatu fotograficznego, aby zabrać ze sobą chociaż namiastkę tych zapierających dech w piersi widoków. Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku spływ pontonami po rzece Shyok (płatne dodatkowo ok. 30 USD/os.). Po powrocie czas na zasłużony odpoczynek w hotelu lub samodzielne odkrywanie stolicy Ladakhu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Leh. (Trasa ok. 150 km, wysokość max. 3500 m n.p.m.).

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd nad położone na granicy z Tybetem wysokogórskie Jezioro Pangong (4550 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy zabudowania monasterów Shey i Thiksey, malownicze tereny Doliny Indusu oraz przełęcz Chang La (5290 m n.p.m.). To bezodpływowe jezioro otaczają lodowce i pokryte śniegiem pasma górskie Pang-Gong i Chang-Chenmo, których sylwetki odbijają się w niebieskiej tafli wody. Powrót na obiadokolację i nocleg do Leh. (Trasa ok. 320 km, wysokość max. 5290 m n.p.m.).

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Leh i przelot do Delhi. Następnie przejazd do Agry i zwiedzanie Taj Mahal – wspaniałego mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowane przez 22 lata i 22 tyś. rzemieślników, jest uznawany za jedną z najpiękniejszych budowli sztuki sepulkralnej, a także jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. Możliwość realizacji wycieczki do teatru w Agrze (płatne dodatkowo, ok. 35 USD). (Trasa ok. 240 km).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Czas na wspólne zakupy. Przejazd do Delhi. Czas na odpoczynek przed powrotem do domu. Obiadokolacja i nocleg do hotelu w Delhi. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 14

Śniadanie i wczesne wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z New Delhi liniami rejsowymi – przelot do Warszawy z przesiadką. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Wyjazd ma znamiona wyprawy. Będziemy przebywać na dużych wysokościach, jeździć i spacerować po górach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne zakryte buty na piesze wycieczki i przeciwdeszczową kurtkę. Ze względu na skromną infrastrukturę drogową w Kaszmirze i Ladakhu przemieszczać się będziemy minibusami, z bagażem umieszczonym na dachu. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami.

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot bezpośredni samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi – Warszawa, przeloty wewnętrzne New Delhi - Śrinagar oraz Leh - New Delhi (limit bagażu 15 + 5 kg), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mini busem, zwiedzanie według programu, 13 rozpoczętych dób hotelowych, 13 śniadań, 12 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota, 1 butelka wody/osobę/dzień, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat za procedurę wizową do Indii, kosztów biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (koszt ok. 250 USD/os. płatne pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.), wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny wiz orazopłat podane zostały na dzień 13.09.2023 r. i mogą ulec zmianie.


Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 Rupii) i 1000 Rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 Rupii i 2000 Rupii.

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed2013 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.

"


Wizy

Wiza.

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Indie – W Krainie Wysokich Przełęczy - 14 dni • Delhi i Brama Indii • Śrinagar - miasto na wodzie • Sonamarg – „Łąka Boga” • Leh i Kraina Wysokich Przełęczy • klasztory Ladakhu • Dolina Nubra • mauzoleum Taj Mahal • Fort w Agrze


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 219 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres



Galeria:

W krainie Wysokich Przełęczy/1
W krainie Wysokich Przełęczy/2
W krainie Wysokich Przełęczy/3
W krainie Wysokich Przełęczy/4
W krainie Wysokich Przełęczy/5
W krainie Wysokich Przełęczy/6
W krainie Wysokich Przełęczy/7
W krainie Wysokich Przełęczy/8
W krainie Wysokich Przełęczy/9
W krainie Wysokich Przełęczy/10
W krainie Wysokich Przełęczy/11
W krainie Wysokich Przełęczy/12
W krainie Wysokich Przełęczy/13
W krainie Wysokich Przełęczy/14
W krainie Wysokich Przełęczy/15
W krainie Wysokich Przełęczy/16

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...